Przydomowe oczyszczalnie ścieków w Rzeszowie – Firma EKO

Zasada działania przydomowych oczyszczalni ścieków opiera się na naturalnych procesach biologicznych, dzięki którym zanieczyszczenia zawarte w ściekach są rozkładane na proste związki mineralne, nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.  Oczyszczalnie są tak skonstruowane, aby procesy te zachodziły jak najintensywniej.  Ścieki oczyszczone w przydomowej oczyszczalni ścieków można rozsączać do gruntu lub odprowadzać do rzeki albo rowu melioracyjnego. Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest pod względem wygody doskonałą alternatywą dla szamba szczelnego.  Indywidualna oczyszczalnia ścieków jest wygodna, tania w eksploatacji, ekologiczna i bezpieczna.

Więcej na temat systemów oczyszczania ścieków na : KINGSPAN

                          

                     ..... AKTUALNOŚCI .....

2017.02

Dlaczego złoże biologiczne, a nie osad czynny?

Skuteczność oczyszczalni, jej elastyczność oraz odporność na działanie substancji chemicznych zawartych w ściekach dopływających do urządzenia z gospodarstwa domowego, zależą w głównej mierze od zastosowanej technologii. W oczyszczalni BioFicient zastosowano technologię złóż fluidalnych (zanurzonych). Tu sercem urządzenia jest część oczyszczania tlenowego, w której znajdują się polipropylenowe kształtki. To właśnie na nich, dzięki dostarczanemu tlenowi, rozwija się błona biologiczna, która konsumuje związki zawarte w ściekach prowadząc do jego oczyszczenia. Nie występuje tu niebezpieczeństwo wypłukiwania kłaczków osadu czynnego do odbiornika, ponieważ kłaczki gromadzone są na złożu z kształtek tworząc kolonie. W opracowaniach naukowych udowodniono, iż złoża biologiczne są także znacznie bardziej odporne na chemię domową.

Nowe oczyszczalnie ze złożem biologicznym typu BioFicient firmy KINGSPAN to:

 • unikatowa technologia złóż fluidalnych z podwójną strefą tlenową.

 • typoszeregi: do 4, do 6, do 10 osób.

 • 4 komory w jednym zbiorniku.

 • aż dwie strefy z napowietrzaniem- większa elastyczność pracy przy nierównomiernym dopływie ścieku.

 • pojedynczy otwór włazowy- estetyka po instalacji.

 • zintegrowana recyrkulacja osadu nadmiernego.

 • bardzo mocny zbiornik z PE – możliwość zagłębienia rury do 150cm!

 • gwarancja na szczelność zbiornika 20 lat.

 • brak konieczności dodawania biopreparatów.

 • podzespoły z najwyższej półki: np. brytyjska sprężarka.

 • niewielkie gabaryty: tania i szybka instalacja.

 • niskie koszty eksploatacji: wywóz osadu co 12 miesięcy, niskie koszty energii elektrycznej.

 • możliwość odprowadzenia ścieku oczyszczonego np. do rzeki.

 • opcja: zintegrowana pompownia ścieku oczyszczonego.

                                                                                oczyszczalnie ze złożem biologicznym typu BioFicient firmy KINGSPAN

2016.09

Firma EKO przeszła specjalistyczne szkolenie produktowe i jest autoryzowanym instalatorem oczyszczalni ścieków KINGSPAN KLARGESTER m.in. takich jak BioDisc i BioPura.

Jak działa oczyszczalnia BioDisc ?

Ścieki z gospodarstwa domowego wpływają do osadnika wstępnego, gdzie w sposób mechaniczny następuje redukcja zawiesiny. Cząstki lżejsze wypływają na powierzchnię, cięższe opadają na dno tworząc osad. Pozbawiony frakcji stałej, ale biologicznie nieoczyszczony ściek wpływa do pierwszej strefy biologicznej. Tu, na powoli obracających się tarczach narasta biomasa, która żyjąc konsumuje związki organiczne zawarte w ściekach. Podczyszczony ściek jest dawkowany poprzez system kubeczków do drugiej strefy biologicznej, gdzie następuje jego doczyszczenie.

Obumierająca błona biologiczna opadająca z tarcz osadza się w osadniku wtórnym. Wysokiej jakości oczyszczone ścieki są odprowadzane do odbiornika.

 

    Oczyszczalnia BioDisc przekrój        Oczyszczalnia BioDisc przekrój                   

                                                              Kingspan Klargester