Rekuperacja w Rzeszowie i Krośnie – Oferta firmy EKO

 

System rekuperacyjny wykorzystuje ciepło (np. z kuchni i łazienki) do podgrzewania powietrza wlotowego do odpowiedniej temperatury.  Dzięki temu zapewniona jest wymiana powietrza i zdrowy klimat w pomieszczeniu, z jednoczesnym zachowaniem oszczędności energii.

Głównym elementem tego systemu jest wymiennik ciepła, który składa się z dwóch oddzielnych, izolowanych obiegów powietrza.  Jeden z nich jest podłączony do wlotu świeżego powietrza, a drugi do systemu wylotowego, który pobiera ogrzane, wilgotne powietrze z kuchni czy łazienki.  Ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do świeżego powietrza pobieranego z zewnątrz. 

System rekuperacyjny zawraca energię zawartą w powietrzu usuwanym z pomieszczeń, zmniejszając w ten sposób radykalnie koszty ogrzewania i negatywny wpływ na środowisko w porównaniu do wentylacji naturalnej. 

Dobrze zaprojektowany system rekuperacji jest wydajny i cichy a pod względem wizualnym i nie koliduje z wystrojem wnętrza.  Ponadto dobra wentylacja tworzy zdrowy klimat w domu oraz pomaga zapobiegać problemom np. z wilgocią, grzybem i alergiami.

Więcej na temat rekuperacji:  DANFOSS,  PRO-VENT,   ZEHNDER,  DOSPEL 

 

 

                         ..... AKTUALNOŚCI .....

 

2016.04

Firma EKO przeszła szkolenie w zakresie montażu, automatyki i serwisowania central rekuperacyjnych MISTRAL oraz płytowych Gruntowych Wymienników Ciepła ( GWC ) produkowanych przez PRO-VENT.

Oferta produkowanych przez PRO-VENT urządzeń do rekuperacji jest bardzo szeroka. Cechuje się wysoką jakością wykonania, energooszczędnością eksploatacji oraz łatwością obsługi urządzenia grzewczego.

     eko                     eko

 

 

 

                           eko