Wsparcie

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kolektory i Pnele Słoneczne

Jak zapewne wiadomo kolektor słoneczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem do domu czy mieszkania. Najnowsze kolektory słoneczne pozwalają zaoszczędzić na pądzie nawet do 60% swoich wydatków miesięcznych. Zatem w co lepiej zainwestować w solary Rzeszów czy może w panele słoneczne rzeszów? Pytanie nie jest takie oczywiste.

Ekologiczny dom

W rezerwacie przyrody koło Cotswold Cirencester w Wielkiej Brytanii stanie dom Orchid House. Budowa ma zając około 3 lat a koszta objąć aż 14,4 miliona dolarów amerykańskich ale ma to być niezwykły dom. Ekologiczny to mało powiedziane gdyż będzie on według projektantów wytwarzał więcej energii niż sam będzie mógł zużyć. Dzięki geotermalnym źródłom, z których będzie czerpał energię ma się stać światowym przykładem życia w równowadze z naturą. Ma ukazać nam sposoby na nie szkodzenie naszej planecie. Choć koszta są bajecznie wysokie należy pamiętać iż technologie tam wprowadzane mają być po raz pierwszy używane z taką wydajnością. Projektantka Sarah Featherstone, autorka tego projektu to osoba, która również brała udział w tworzeniu Londyn Village-wioski olimpijskiej na zawody, które się odbędą w roku 2012. Projekty domów piętrowych jak widać nie tylko muszą sie ograniczać do tych nie wychodzących poza konwencje przyjęte przez społeczeństwo. Nie muszą się architekci martwić o bark pomysłów. Domy ekologiczne, samowystarczalne, nowoczesne i te całkiem zwyczajne dla cichych i spokojnych.

Comments are closed.

Oczyszczalnia czy Szambo?

Oczyszczalnia ze złożem biologicznym a szambo ekologiczne rzeszów. W tym temacie rodzi się wiele wątpliwości bowiem nie każdy z nas ma tyle pieniędzy by inwestować w ekologię. Wszyscy chcą by było czysto, ładnie i zadbanie ale jak przychodzi do wydania swoich pieniędzy to już nie jest tak kolorowo.