Pompy ciepła w Rzeszowie i Krośnie – Oferta firmy EKO

 

Wyobraź sobie, że energia słoneczna zmagazynowana w gruncie wokół Twego domu mogłaby go ogrzewać zimą i podgrzewać ciepłą wodę użytkową przez cały rok.

Wyobraź sobie ciepło w Twoim domu bez spalania węgla, oleju lub gazu.                                               płać mniej za ogrzewanie

Wyobraź sobie, że koszty ogrzewania zmniejszają się o ponad 50%.

Takim rozwiązanie jest właśnie pompa ciepła!

Pompa ciepła jest nowoczesnym urządzeniem, które czerpie z otoczenia rozproszoną energię cieplną i za pomocą energii elektrycznej dostarczonej do sprężarki przekazuje ją do instalacji grzewczej

Z każdej jednostki energii elektrycznej uzyskujesz co najmniej trzy jednostki darmowej energii cieplnej służącej do ogrzewania. 

W praktyce oznacza to możliwość wykorzystania niskich temperatur środowiska gruntowo-wodnego lub powietrznego do przygotowania ciepłej wody w obiegu grzewczym lub ciepłej wody użytkowej. 

Sprawdź, ile będzie kosztowało rocznie ogrzewanie Twojego domu:  kalkulator oszczędności.

Więcej na temat pomp ciepła:  DANFOSS,  VIESSMANN, DIMPLEX, NIBE

 

                         ..... AKTUALNOŚCI .....

 2017.08

Firma DANFOSS wznawia promocję na pompy ciepła DO 31.10.2017 !!!

                                eko

 

 2017.06

Danfoss DHP-iQ to NOWA powietrzna pompa ciepła wyposażona w technologię inwerterową. Sprężarka sterowana falownikiem dostosowuje wydajność w sposób ciągły, w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Dzięki temu nie zużywa więcej energii niż jest to konieczne, co z kolei przekłada się na dalsze obniżenie rachunków.

Energia słoneczna pobierana jest z powietrza zewnętrznego, a następnie wykorzystywana do ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz wodnych systemów centralnego ogrzewania, co gwarantuje efektywne oszczędności energii nawet w temperaturach poniżej -25°C. Dzięki wyjątkowej konstrukcji akustycznej urządzenie charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu. Funkcja chłodzenia zapewnia przyjemny klimat wewnątrz budynku, również w najgorętszym okresie roku.

Dzięki wysokiej efektywności sezonowej, Danfoss DHP-iQ pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet o 75%.

Jednostka DHP-iQ jest dostępna w trzech zakresach mocy grzewczej: 5 kW, 9 kW i 16 kW. Składa się ona z dwóch części: samej pompy ciepła, która jest zainstalowana na zewnątrz oraz jednostki wewnętrznej. Do wyboru są dwie wersje jednostki wewnętrznej wyposażone w różne funkcje. Dzięki usłudze Danfoss Online istnieje możliwość zdalnego sterowania i monitorowania pompy.

eko

2017.05

                               eko

 

PROMOCJA POMP CIEPŁA firmy DANFOSS !!!

W ramach polsko-duńskiej dotacji do pomp ciepła, Danfoss czasowo obniża ceny katalogowe swoich produktów o 4000 zł.

Dodatkowo, oprócz obniżki cenowej Klienci otrzymają bezpłatną 5-letnią gwarancję.

Zasady i czas trwania polsko-duńskiej dotacji do pomp ciepła Danfoss:

1. Czas trwania akcji: 15.05.2017 – 15.07.2017. Czas, w którym klient końcowy powinien zamówić pompę ciepła u Autoryzowanego Partnera Pomp Ciepła Danfoss.

2. Czas na odbiór pompy przez klienta końcowego: do 31.08.2017 – do tego czasu klient końcowy jest zobowiązany odebrać zamówioną pompę.

3. Bezpłatna 5-letnia gwarancja.

 

2017.05

Nowa, innowacyjna pompa ciepła Danfoss typu DHP-M z przeznaczeniem do budownictwa komercyjnego i użyteczności publicznej.

1. Wysoka efektywność energetyczna SPF (Seasonal Performance Factor) podczas całorocznej eksploatacji  do grzania, ciepłej wody użytkowej jak i chłodzenia.

2. Inteligentne sterowanie – możliwość podłączenia pompy do centralnego systemu sterowania infrastrukturą budynku tzw. BMS i/lub podłączenie pompy do Internetu w celu zdalnej kontroli.

3. Elastyczność systemu, możliwość rozbudowy i obsługi wielu obiegów, chłodzenia pasywnego i aktywnego, jednoczesnego grzania i chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

W układzie chłodniczym zastosowano najnowszą sprężarkę spiralną Danfoss serii VZH o płynnej, zmiennej wydajności. Dzięki temu pompa ciepła DHP-M :

 • w sposób płynny dostosowuje produkcję ciepła do bieżącego obciążenia, co daje pełen komfort cieplny przy niższym zużyciu energii. Pompy ciepła ze sprężarką z przemiennikiem częstotliwości są ok. 30% bardziej wydajne od pomp ze sprężarką o stałej prędkości obrotowej oraz ok. 10-15 % bardziej wydajne od pomp wyposażonych w połączone dwie sprężarki, tak zwany układ tandem.

 • generuje niższy prąd rozruchu. Przy podobnej mocy sprężarek zastosowanie inwertera umożliwia obniżenie prądu rozruchu o ok. 70 %.

W efekcie uzyskano możliwość ciągłej regulacji w zakresie 25 ÷ 100% maksymalnej wydajności sprężarki.

 

W pompie DHP-M zastosowano nowy dedykowany do pomp ciepła sterownik wraz z nowym kolorowym dotykowym i prostym w obsłudze wyświetlaczem, który umożliwia podgląd i realizowanie takich funkcji jak:

 • inteligentny i adaptacyjny algorytm PID rozpoznawania pory roku oraz dostosowywania wydajności pompy do potrzeb układu;

 • konfiguracja krzywej grzewczej dla siedmiu punktów pracy;

 • pełen podgląd temperatur układu chłodniczego co umożliwia szybką diagnostykę;

 • sterowanie zewnętrznym źródłem szczytowym (kocioł olejowy czy podgrzewacz elektryczny) przy jednoczesnej możliwości ich modulacji;

 • chłodzenie pasywne (bez uruchamiania sprężarki);

 • chłodzenie aktywne (z wykorzystaniem sprężarki) – chłodzenie aktywne może być realizowane jednocześnie podczas grzania;

 • system ładowania zasobników ciepłej wody użytkowej poprzez wymiennik ciepła z regulacją temperatury za wymiennikiem;

 • EVU czyli sterowanie pompą ciepła (włącz/wyłącz) poprzez sieć energetyczną w celu wykorzystania różnicy cenowej taryf energetycznych;

 • pomiar energii elektrycznej zużytej przez pompę;

 • przygotowanie ciepła technologicznego na potrzeby basenu, nagrzewnic czy kurtyn powietrznych.

Zastosowany algorytm PID powoduje zarówno kontrolowane opóźnienie włączenia sprężarki przy niedopuszczeniu do spadku odczucia komfortu ze strony użytkownika jak i w płynny sposób dostosowuje prędkość obrotową sprężarki do zapotrzebowania na ciepło. Jest to rozwiązanie zmniejszające zużycie energii oraz ilość włączeń i wyłączeń sprężarki, co ma bezpośredni wpływ na jej żywotność. Należy podkreślić, iż takie rozwiązanie jest ok. 15-20 % bardziej efektywne niż sterowanie pompą na zasadzie pomiaru temperatury zewnętrznej, wewnętrznej oraz temperatury powrotu zasilania c.o.

                                             eko

                                                       

 

 

2017.04

Pompa NIBE F2120 stanowi przełom w technologii powietrznych pomp ciepła typu powietrze/woda, osiągając sezonowy współczynnik efektywności energetycznej SCOP na tym samym poziomie co pompy typu solanka/woda. Urządzenia wyposażone są w sprężarkę z technologią EVI 9 wtrysk pary ) dzięki czemu zapewniają produkcję ciepła nawet do temperatury zewnętrznej -25C.

Parametry techniczne NIBE F2120:

 • modulowana moc grzewcza

 • minimalna temperatura dolnego źródła -25C

 • temperatura zasilania c.o. 65C

 • współczynnik SCOP ok. 5.0

 • klasa energetyczna zestawu ze sterownikiem A+++

 • możliwość pracy w kaskadzie

 • sterowanie 8 obiegami grzewczymi

 • poziom ciśnienia akustycznego 39dB

 • zasilanie trójfazowe 400V

 

eko

2017.03

Firma NIBE uruchomiła promocję pomp ciepła pod hasłem: „Szwedzka dotacja do pomp ciepła NIBE 4000 zł, a nawet 5000 zł”.

Promocja przeznaczona jest dla końcowych użytkowników, którzy zarejestrują się na stronie www.szwedzkadotacja.pl i dokonają zakupu pompy ciepła za pośrednictwem wybranej firmy instalacyjnej lub dystrybutora. Promocja trwa od 01.03.2017r. do 31.05.2017r lub do wyczerpania zapasów. Promocją objętych jest łącznie 150 szt. gruntowych pomp ciepła NIBE i 150 szt. powietrznych pomp ciepła NIBE.

Ulotka Szwedzka dotacja do pomp ciepla NIBE, nawet do 5000 zl 2017.pdf

Pompy ciepła NIBE

 

2016.06 

Firma DANFOSS wprowadziła do sprzedaży nową pompę ciepła DHP-H Varius PRO+ typu solanka/woda.

Nowo opracowana sprężarka sterowana przez falownik jest częścią tajemnicy DHP-H Varius PRO+, gruntowej pompy ciepła z najwyższym współczynnikiem SPF=5,4 dla parametrów 0/35C. Jej sprężarka dostosowuje swoją moc w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dzięki temu nigdy nie będziesz zużywać więcej energii niż jest to potrzebne, a to oczywiście zmniejsza rachunki za energię.

Rozwiązanie TGG ( Technologia Gorącego Gazu ) wykorzystuje część energii z normalnego procesu ogrzewania również do produkcji ciepłej wody. Powoduje to, że podczas pracy na potrzeby ogrzewania domu, pompa ciepła podgrzewa także ciepłą wodę w tym samym czasie i z takim samym wysokim współczynnikiem COP. Technologia TWS umożliwia przygotowanie ciepłej wody szybciej i do wyższej temperatury niż metody stosowane tradycyjnie.

Pompa ciepła DHP-H Varius PRO+ jest rozwiązaniem systemowym, które spełnia wszystkie wymagania, w zakresie ogrzewania, chłodzenia, ogrzewania basenu, a także w połączeniu z dodatkowymi źródłami ciepła.

Z Danfoss Online masz możliwość zdalnego kontrolowania i monitorowania pompy ciepła.

DANFOSS pompa ciepła DHP-H Varius PRO+ typu solanka/woda

 

 

2016.04

W 2016 roku firma EKO została autoryzowanym instalatorem wyrobów GALMET m.in. pomp ciepła do podgrzewania ciepłej wody. 

SPECTRA - pompa ciepła typu powietrze/woda do podgrzewania ciepłej wody użytkowej :

 • zabezpiecza ciepłą wodę użytkową dla 4 - 5 osobowej rodziny - zbiornik 200 litrów,

 • zapewnia roczne oszczędności sięgające do 1000 pln,

 • pracuje z COP 4,42 (A15/W15-45), wg PN-EN 255-3,

 • pozwala na ekspresowe podgrzanie c.w.u. - funkcja  Party - grzałka elektryczna

 • dba o zdrowie domowników - funkcja Antylegionella,

 • gwarantuje intuicyjne sterowanie - kolorowy wyświetlacz dotykowy,

 • umożliwia zarządzanie przez regulator pokojowy,

 • posiada wężownicę spiralną umożliwiającą podłączenie kotła c.o., kolektorów słonecznych,

 • pozwala na ustawienie harmonogramu pracy zarówno pompy ciepła jak i pompy cyrkulacyjnej,

 • oferuje możliwość ogrzania wody użytkowej, do temperatury nawet 55°C,

 • posiada gwarancję do 5 lat.

 

 

SPECTRA - pompa ciepła typu powietrze/woda do podgrzewania ciepłej wody użytkowej